ŻYWIENIE

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.

W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Pani kucharka sama robi domowe pierogi, racuchy, naleśniki, wykonuje świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Każdego dnia, dzieci jedzą trzy smaczne posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad. Stanowią one 3/4 dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym, na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy (zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka).

Data Śniadanie Obiad Podwieczorek

20.05.

Śniadanie Pieczywo mieszane z masłem, serek topiony, rzodkiewka, herbata z cytryną.

II Śniadanie: Marchewka

Żurek z jajkiem, ziemniaki, filet z kurczaka, sałata zielona w sosie śmietanowym, (1,3,7,9)  kompot owocowy

Chałka z masłem, dżemem truskawkowym, herbata

21.05

Śniadanie: Chleb wiosenny z pokrzywami, długa bułka z masłem (1,7), jajko gotowane, ogórek zielony, pomidor, szczypiorek, kakao, herbata z cytryną.

II Śniadanie: Chrupki kukurydziane

Zupa pomidorowa z ryżem (7,9,10), placki ziemniaczane z cukrem, kompot wieloowocowy

Kinder kanapka, woda

22.05.