ŻYWIENIE

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.

W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Pani kucharka sama robi domowe pierogi, racuchy, naleśniki, wykonuje świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Każdego dnia, dzieci jedzą trzy smaczne posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad. Stanowią one 3/4 dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym, na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy (zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka).

Data Śniadanie Obiad Podwieczorek

09.03

Chleb biały z masłem, szynka z indyka, sałata lodowa, papryka czerwona, jajko gotowane, herbata z cytryną z dodatkiem imbiru, mleko

II Śniadanie: Owoc

Zupa z fasolki szparagowej z ziemniakami, naleśniki z dżemem, kompot wiśniowy

Pizza z serem żółtym, szynką- wyrób własny, herbata roibos, kawa inka z mlekiem

10.03

Chleb żytni na maślance, chleb zimowy  z masłem, twarożek na słodko- wyrób własny,  herbata melisa z gruszką,(1,5,6,7,8)

II Śniadanie: Kakao

Zupa ogórkowa  z ziemniakami, kasza jęczmienno-gryczana, gulasz wieprzowy, surówka z kapusty kiszonej, kompot porzeczkowy

Kolorowe kanapki według pomysłu dzieci, herbata z owoców leśnych.

11.03

Chleb orientalny, chleb włoski z masłem, kiełbaska debreczyńska grzana, pomidor, herbata z cytryną z dodatkiem imbiru,  (1,5,6,7,8)

II Śniadanie: Stiksy z marchewki

Zalewajka, placuszki z kaszy jaglanej z kurczakiem i warzywami w sosie brokułowym , kompot owocowy