Światowy dzień mycia rąk „Wirusoochrona” #lekcjaHIGIENY

W miniony piątek, 15 października z okazji światowego dnia mycia rąk, dzieci z naszego przedszkola przypomniały i utrwaliły sobie zasady przestrzegania higieny osobistej, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową. Był to jeden z punktów programu profilaktycznego „Wirusoochrona.” Wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach przedszkolnych pozwala na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i przenoszenia wirusów na członków rodzin. Przedszkolaki wykonały ciekawe doświadczenie z użyciem brokatu, który podobnie jak bakterie i wirusy szybko się przenosi na różne powierzchnie i inne osoby, ale dzięki dokładnemu myciu rąk i pomieszczeń można go usunąć. Pamiętajmy, by myć ręce w ciepłej wodzie z mydłem przez ok. 20-30 sekund. Dzięki temu wprowadzimy najprostszą profilaktykę, co pomoże nam uchronić się od chociażby grypy i zatruć pokarmowych.

• wirusoochrona
Kategorie: 2021 - 2022