Pierwszy tydzień ferii

Pierwszy tydzień ferii zimowych już za nami. Pogoda nas nie rozpieszcza opadami śniegu i mrozem jak na luty przystało, ale mimo wszystko w naszym przedszkolu nie ma nudy.

We wtorek obchodziliśmy dzień hipopotama – jak każde zwierzę, również te z pozoru sympatyczne zwierzęta obchodzą swoje święto – 15 lutego. Obecnie występują tylko 2 gatunki tych pięknych i ogromnych zwierząt. Większość swojego życia – bo aż 16 godzin dziennie – hipopotamy spędzają w wodzie. To trzecie, co do wielkości zwierzęta lądowe na świecie, jedne z najbardziej agresywnych zwierząt świata! Hipopotam może bez problemu zabić hienę, lwa, krokodyla lub człowieka, a nawet zniszczyć łódź.

W środę 16 lutego swoje święto obchodzili listonosze i kurierzy. Przedszkolaki z tej okazji poznały drogę listu od napisania do doręczenia do adresata. Poznały ciekawostki dotyczące doręczycieli przesyłek, którzy wykonują bardzo odpowiedzialny i trudny zawód.

W czwartek przyszedł czas na święto kota – ten dzień ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola przebrane za te sympatyczne czworonogi.

Piątek na zakończenie tygodnia i Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, sala w przedszkola zamieniła się w stadion olimpijski na którym rozgrywały się różne konkurencje. Była to doskonała okazja do zdrowej aktywności, rozwijania zainteresowań sportowych oraz przypomnienia nazw dyscyplin zimowych.

Kolejny tydzień ferii będzie upływał pod znakiem ekologii.

• pierwszy tydzień ferii