Pasowanie na Czytelnika

Z okazji Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Czytelnika. Każdy przedszkolak złożył przyrzeczenie i został uroczyście pasowany przez Panią Dyrektor Mariolę Dylak-Skawińską na czytelnika biblioteki.

W trakcie uroczystości dzieci poznały zbiór zasad panujących w bibliotece, czyli regulamin biblioteki. Dowiedziały się, że książek nie wolno niszczyć i zapamiętały, że zawsze należy je szanować. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wybrały misia „Kubusia”, który będzie wraz z dziećmi odbywał podróż czytelniczą do ich domów. W przedszkolu pluszak zamieszka w „kąciku czytelniczym” i będzie również brał udział w zajęciach w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.

Witamy wszystkich młodych czytelników w naszej przedszkolnej bibliotece. Niech czerpią z książek jak najwięcej mądrości!