Mogę! zatrzymać SMOG – przedszkolaku złap oddech!

W styczniu otrzymaliśmy dwa oczyszczacze powietrza w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pod nazwą „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Była to kampania skierowana do przedszkoli województwa śląskiego. Po otrzymaniu oczyszczaczy powietrza i materiałów edukacyjnych przystąpiliśmy do zajęć z dziećmi. Rozpoczęliśmy od wprowadzenia przedszkolaków w tematykę, poprzez przeczytanie bajki o „Księciu Apsiku”. Zajęło nam to kilka dni, gdyż czytaliśmy ją codziennie przez kilka minut. Po każdym czytaniu omówiliśmy treść bajki oraz przeprowadziliśmy pogadankę na temat wydarzeń i przygód Księcia Apsika. Dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z ekologią. Bajkę o księciu dzieci obejrzały również w Internecie w formie kreskówki. Wszystkie dzieci rozwiązywały karty pracy, które na koniec zabrały do domu, żeby podzielić się swoją wiedzą z najbliższymi. W holu przedszkola został umieszczony plakat edukacyjno – informacyjny o kompanii oraz tablica informacyjna o stanie jakości powietrza.

Na zakończenia akcji w przedszkolu Starszaki przygotowały bajkę o Smoku Smogu, która została przekazana rodzicom w formie elektronicznej. Przedstawienie zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem z czego bardzo się cieszymy i zachęcamy inne przedszkola do wzięcia udziału w akcji.

• bajka o smoku Smogu

Kategorie: 2020 - 2021