Nazwa  Pluszowy Miś, czyli Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear” Od tamtej pory pluszowe misie są popularne na całym świecie i doczekały się nawet swojego święta. Obchodzone jest 25.11.
W naszym przedszkolu również świętowaliśmy wspólnie z pluszowymi misiami. Odśpiewaliśmy STO LAT!, obejrzeliśmy film o historii pluszowego misia oraz wykonaliśmy misie farbami i bibuły, na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek – torcik w kształcie misia z galaretki.
  • dzień pluszowego misia
Kategorie: 2021 - 2022