Pierwszy dzień w przedszkolu

DRODZY RODZICE!

Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA  NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 ŻYCZYMY WAM RADOŚCI Z KAŻDEGO WSPÓLNEGO DNIA, Z KAŻDEJ CHWILI SPĘDZONEJ Z DZIECKIEM… CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY, ZAANGAŻOWANIE I ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO DZIAŁANIA!

Kilka rad na dobry początek…

• PEWNOŚĆ – przedszkole to codzienność Twoja i dziecka. Dziecko musi o tym wiedzieć. Dlatego dobrze przemyśl decyzję o posłaniu dziecka do przedszkola i jeśli to zrobisz, bądź pewny swojej decyzji, konsekwentny i stanowczy.
  • NOBILITACJA – uczęszczanie do przedszkola oznacza, że dziecko staje się dojrzalsze. Mów o przedszkolu i osobach w nim pracujących z sympatią, buduj atmosferę zaufania i przyjaźni.
  • SAMODZIELNOŚĆ – należy ją wspierać, aby dziecko czuło się pewnie.
  • POŻEGNANIE – krótkie i serdeczne, może być z rytuałem pożegnalnym. Jeśli dziecku łatwiej rozstać się z tatą lub babcią i jest taka możliwość, warto z niej skorzystać.
  • UŚMIECH – sprawi, że dziecko poczuje się raźniej.
  • SŁOWNOŚĆ – jeśli coś dziecku obiecujemy, dotrzymujmy słowa, dzięki temu zwiększamy jego poczucie bezpieczeństwa.
  • RELAKS – po dniu spędzonym w przedszkolu dziecko potrzebuje spokoju i odpoczynku, bliskości i rozmowy z ukochanym rodzicem.
  • KSIĄŻECZKI – pozwolą dziecku zapoznać się z przedszkolem i panującymi w nim zasadami, a także słownictwem, które będzie słyszał w placówce.
  • PIOSENKI I WIERSZYKI – ich znajomość sprawi, że Twój malec nie będzie czuł się obco w nowym miejscu.
  • JASNE I PRZYSTĘPNE ODPOWIEDZI NA PYTANIA – przedszkole jest dla Twojego dziecka nowością, na pewno ma wiele pytań. Wysłuchaj ich i staraj się odpowiedzieć na nie konkretnie i prostymi słowami.
  • ROZMOWA – pracownicy przedszkola są dla dzieci, ale też dla Ciebie. Zawsze chętnie z Tobą porozmawiają.
Kategorie: 2021 - 2022