Wycieczka do Przybynowa

We wtorek 14.05 wybraliśmy się do Przybynowa do Agrogospodarstwa Pod Skałką na edukacyjną przygodę. Zaraz po przybyciu na miejsce czekała na nas słodka niespodzianka – ciepła herbata i pyszne pączki. Następnie udaliśmy się na warsztaty pt. „Skąd się bierze mleko?”. Poznaliśmy krowę Matyldę, która każdemu dała się wydoić. Jednak przed tym, Pani przewodniczka opowiedziała nam skąd się bierze mleko, co możemy z niego zrobić, do czego Matyldzie służy ogon, jak podchodzić do krowy, żeby nie zrobiła nam krzywdy i wiele innych ciekawostek. Ze świeżego mleka zrobiliśmy masło, a następnie mogliśmy je spróbować z chlebem, twarogiem i powidłami. Próbowaliśmy również świeżego mleka, które smakuje inaczej niż takie z kartonika.

Po przerwie na ciepłą herbatę, bułeczkę z serem i watę cukrową, udaliśmy się na zwiedzanie skansenu. Dowiedzieliśmy jak wyglądały przedmioty codziennego użytku w XIX wieku. Pani, która nas oprowadzała opowiedziała nam również o zwyczajach jakie panowały w domach i gospodarstwach w tamtych czasach.

Po tej atrakcji zjedliśmy zupę pomidorową i wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni do przedszkola.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]