WIZYTA w TEATRZE

images

W piątek 12 maja nasze Przedszkolaki  wybrały się do Miejskiego Domu Kultury na spektakl pt:”Doktor Dolittle i przyjaciele”.

Przedstawienie prezentowali aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa.

Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci miały okazję przyswoić informację na temat miejsc odwiedzanych przez doktora.

Aktorzy posługiwali się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co przybliżyło młodemu widzowi pojęcie na temat kultury afrykańskiej.

W spektaklu pojawiły się również podstawowe formy lalek teatralnych, co pozwaliło dzieciom w łatwy sposób wskazać cechy charakterystyczne ptaków i ssaków.