Tydzień śląski – czwartek

Dzisiaj gościliśmy kominiarzy. Nasi goście zaprezentowali się oczywiście w strojach kominiarskich: czarnych mundurach z błyszczącymi guzikami oraz tajemniczymi przyrządami. Podczas spotkania Panowie opowiadali o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługują się na co dzień, w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ważnych rzeczy, m.in. po co czyszczone są kominy. Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać go za guzik, bo to przynosi szczęście. Mamy nadzieję, że po takiej wizycie szczęście nas nie opuści.

Panom kominiarzom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, słodki poczęstunek i kalendarze na nowy rok.

Tradycyjnie na wszystkich czekał dzisiaj poczęstunek: krupniok, preswoszt i lyberwoszt.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]
Kategorie: 2019-2020