Słoneczka 22.05

Piątek, 22.05.2020 – Dom naszych marzeń.

Wesołe minki chłopca i dziewczynki – utrwalenie dodawania.

Zadaniem dzieci jest policzyć piegi na jednym i drugim policzku i ułożyć działanie dodawania oraz obliczyć wynik. Zabawę powtarzamy kilkakrotnie, za każdym razem z inną liczbą piegów. Pokazujemy dziecku działanie dodawania, a zadaniem dziecka jest dorysować piegi na policzkach tak, jak pokazuje działanie.

Wymarzony dom – zabawy dramowe.

Rodzic czyta: zamknij oczy i wyobraź sobie, kiedy będziesz dorosły i będziesz mieszkać w swoim wymarzonym domu. Zaprosisz nas do spaceru po swoim wymarzonym domu. Wyobraź sobie, że jesteśmy w środku.

• Podczas spaceru zadaje pytania: Gdzie jesteś? Co tam robisz? Co znajduje się dookoła ciebie? Jakie widzisz przedmioty? Który ci się najbardziej podoba? Co widzisz za oknem? Czy ten widok ci się podoba? Dlaczego? Kto oprócz ciebie jest w domu? W jakim kolorze są ściany? Jak czujesz się w tym domu? Dlaczego? Czy chcesz tam zostać? Dlaczego?

• Wycinamy cegiełki, na których zapisujemy słowa, które kojarzą się nam ze słowem ,,rodzina”. Z każdej zapisanej cegiełki układamy dom. Rysujemy dach, okna oraz drzwi. Dzieci podają nazwy uczuć panujących w rodzinie, które są ważne dla dobrej atmosfery. Dzieci wypowiadają się na temat: Po czym poznajemy, że w rodzinie panuje miłość?.

Moja rodzina i ja – projekt plastyczny.

Wykonaj ramkę do zdjęcia rodzinnego według własnego pomysłu. Do gotowej ramki włóż zdjęcie i postaw na biurku.

UWAGA, UWAGA  JUŻ NIEDŁUGO WAŻNE WYDARZENIE!!!

We wtorek 26 MAJA wszystkie nasze kochane mamusie mają swoje święto, więc waszym zadaniem będzie zrobić dla mamy prezent.

Przygotuj:

• kolorowy papier

• klej

• nożyczki

A oto instrukcja, jak zrobić kwietną rabatkę.

1. Z zielonych kartek zrób wachlarze.

2. Sklej razem.

3. Wytnij stokrotki i przyklej do wachlarza.

4. Z tyłu wytnij serce, napisz czerwonym pisakiem DLA KOCHANEJ MAMUSI!

5. Podpisz się

Prezent gotowy, naucz się piosenki ,,Mama zadumana”. A we wtorek złóż mamie życzenia, zaśpiewaj piosenkę i wręcz prezent.

Dziś świętuje mała pszczoła

pracowita, szybka i wesoła.

W plastry miodek, pyłek wkłada.

Każdy z nas ze smakiem

zdrowy miodek zjada!