Słoneczka 21.05

Czwartek, 21.05.2020 – Wkoło naszego podwórka domów stoi czwórka.

Obok domu się spotkamy, bo podwórko wspólne mamy.

Rozmowa z dzieckiem na temat gdzie mieszkają: w domu  jednorodzinnym , w bloku lub kamienicy. Czy mają podwórko, sąsiadów, innych kolegów w domu lub mieszkaniu obok. Dziecko układa cztery domy z klocków. Każdy dom numerujemy 1, 2, 3 i 4. Na podwórku bawią się dziewczynki ( 6 kół) i chłopcy  (4 trójkąty).

Zadajemy pytania: Ile dzieci bawi się na podwórku? Ile bawi się dziewczynek, a ilu chłopców? O ile więcej jest dziewczynek niż chłopców?

Próby samodzielnego zapisania działania odejmowania i obliczenie wyniku.

Lody na podwieczorek.

Zadaniem dziecka jest narysowanie czworo dzieci. Lody truskawkowe kupiło trzecie dziecko od prawej strony, lody jagodowe –drugie dziecko do lewej strony, miętowe – pierwsze dziecko w kolejce.

LODY

Zabawa ruchowa:

Deszczyk pada kap, kap, kap.

Słonko świeci la, la, la.

Burza grzmoci bum, bum, bum.

A wiaterek szum, szum, szum.

Domowe przyjemności i domowe obowiązki.zabawy językowe.

Dziecko opowiada czy wypełnia w domu jakieś obowiązki, jeśli tak, to jakie one są. Podkreślamy, że wypełnianie obowiązków jest ważne dla wszystkich członków rodziny, gdyż pomagamy sobie wzajemnie.

Pomogę rodzicom dzisiaj w ….

Podwórkowe zabawy ze skakanką. Nauka przeskakiwania przez skakankę.

Karty pracy: