Słoneczka 20.05

Środa, 20.05.2020 – Razem z mamą, razem z tatą.

Rodzina miesięcy – utrwalenie nazw miesięcy.

Losowo wybieramy kolejność miesiąca i pytamy dziecko jaki to miesiąc. Liczymy od 1 do 12.

Niezwykła sobota . Utrwalenie rymowanki z pokazywaniem palców:

Ten duży to dziadziuś, (kciuk)

A obok – babusia. (wskazujący)

Największy to tatuś (środkowy)

A przy nim mamusia (serdeczny)

A to – dziecinka mała,(mały)

Oto rączka cała! (machamy całą ręką)

Dzieci bawią się paluszkami. Można zmieniać ostatni  wers np. na bajeczek słuchała, pięknie tańcowała, wesoło śpiewała.

Rozmowa z dzieckiem na temat wspólnego  rodzinnego spędzania czasu, jak najbardziej lubią spędzać ten czas.

Z podanych wyrazów ułóż zdania  nawiązujące do twojego rodzinnego spędzania czasu: bieganie, bajki, gry, klocki, rozmowa, spacer, telewizja, rysowanie, gotowanie, kino, rower.

Nie ma jak dom.

Dzieci porównują przykłady domów budowanych dawniej i dzisiaj. Wypowiadają się na ich temat: czym się różnią, co się zmieniło w ich wyglądzie i funkcjonalności, co powoduje te zmiany.

Wykonaj obrazek domu rodzinnego z wykorzystaniem dowolnych szlaczków, ale w taki sposób, żeby każdy wzór był inny, a podczas pisania kredką lub pisakiem nie odrywał ręki od kartki (ruch ciągły od lewej do prawej).

P_20200519_154052_1[1]