Religia 22.05

Wniebowstąpienie Pana Jezusa

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Pan Jezus przez czterdzieści dni po swoim zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom, a następnie wstąpił do nieba. Zapraszam Was do obejrzenia filmu w którym zobaczycie jak Jezus zmartwychwstał, ukazywał się swoim uczniom a następnie wstąpił do nieba.

Jezus wstępując do nieba powiedział: „Ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” Jezus mimo że wstąpił do nieba jest obecny na ziemi w swoim słowie i sakramentach, a szczególnie w komunii świętej. Pomaga nam żyć tak abyśmy mogli zamieszkać z Nim w niebie.

Jezus wstępując do nieba obiecał, że przygotuje tam miejsce dla każdego człowieka.

Zapraszam was do wysłuchania piosenki o niebie Magdy Anioł „ Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało”.

Spróbuj napisać słowo NIEBO, narysuj co powinieneś robić aby dostać się do nieba.