Promyczki 21.05

ƒƒCzwartek 21.05.2020 – Uśmiechy dla Mamy!

Wianki z kwiatów – układanie konsekwentnych serii.

Rozkładamy pasek papieru lub wstążkę w kolorze zielonym. Zachęcamy dzieci do wspólnego stworzenia wianka dla mamy. Na początek układamy na przemian kwiaty (kulki z bibuły lub wycięte z kolorowego papieru) w dwóch kolorach i prosimy dziecko o dokończenie wianka. Następnie tworzymy kolejny wzór, o nieco bardziej skomplikowanym układzie, a dzieci starają się ułożyć kolejne fragmenty, zgodnie z podanym wzorem. Na zakończenie wykonujemy ze wstążki obręcz i układamy „kwiaty” na obwodzie. Dzieci mogą zauważyć, że elementy układane na obwodzie koła również mogą się powtarzać.

Bukiet dla mamy – Zabawa oddechowa

Z kolorowego papieru wycinamy kilka kwiatów (kółek), średnicy 3-5cm. Dzieci przy pomocy słomki przenoszą kwiaty na kartkę, tak, aby powstał bukiet dla mamy. Po zakończeniu dzieci dorysowują łodygi i liście, ewentualnie kokardę. Bukiet gotowy. oddechoweZdjęcie podglądowe z internetu.

ƒƒRobimy korale z kwiatów – zabawa plastyczna, tworzenie kompozycji.

Dzieci otrzymują wstążki o długości ok. 1 m. Przyklejają do nich kulki z bibuły, które pozostały z poprzednich zajęć. Jeżeli zabraknie kulek, dzieci mogą samodzielnie wykonać dodatkowe sztuki poprzez zagniatanie kawałków bibuły. Dzieci mogą układać rytmy rozpoczęte przez rodzica lub tworzyć samodzielne kompozycje. Przed rozpoczęciem układania kulek dzieci zaznaczają miejsca na wstążce, od których powinny rozpocząć i zakończyć naklejanie, aby można było swobodnie wiązać wstążkę na szyi. Po wyschnięciu kleju związuje się dwa końce wstążki i korale gotowe.

Karta pracy, Czterolatki s.21